Teplovodní podlahové topení Temp Tech není sice moderní vynález, ale co je v této technologii nového, je inovace ve způsobu jeho pokládky. Dříve se pro tyto účely využíval betonový zátěr, tím se potrubí trvale uzavřelo, ale když došlo k jeho poškození, například v důsledku výrobní vady, bylo nutné podlahu vybourat, a z této šlamastiky měli „vítr“ snad všichni nadšenci, kteří se do podobných projektů pouštěli.
Dnes se na to jde ale jinak, šikovní lidé vymysleli takzvané systémové desky, jsou to speciální podlahové plošky, které se položí na podlahu, do drážek v deskách se vsune teplovodní potrubí, desky se zaklopí horní vrstvou dalších desek, tentokrát cementovláknitých nebo sádrovláknitých, a teprve na ně se pak pokládá podlahová krytiny, například koberce, plovoucí podlaha, dlažba či palubky.
Výhodou této pokládky je možnost prakticky ihned začít topit, aniž byste museli čekat, až vytvrdne litý beton, a pokud dojde k nějaké závadě, je velmi snadné vyhledat například formovacím plynem místo úniku vody a odkrýt pouze tu část, kde se závada nachází. Oprava závady je tedy velmi rychlá a jednoduchá, a to i bez bourání betonu pneumatickým či elektrickým kladivem.
Největší předností podlahového topení je úsporný topný režim a velmi sofistikované šíření tepla v obytném prostředí, protože na rozdíl od radiátorů tu topíte po celé ploše podlahy, a teplý vzduch se tak může s tím studeným promísit mnohem lépe, a navíc vám není od nohou chladno. A co víc, můžete si pak dovolit vyzout se v bytě z bačkor a svléknout ponožky a užít si tu pohyb naboso, což vám může nahrazovat v zimním období bosonohé chodníky v přírodě. Je známo, že teplo na chodidla je velmi podobné masérské technice reflexních masáží, a tímto způsobem lze i léčebně nebo alespoň preventivně působit na vnitřní orgány a civilizační neduhy.