Jestliže se rozhodnete pěstovat v rodinném domě větší kusy pokojových rostlin, například palmy, vyplatí se je umístit do zimních zahrad. Mají tu dostatek světla a mohou tu bez problémů přezimovat. Navazuje-li zimní zahrada na obývací pokoj, můžete ji prodloužit do těchto prostor o květinovou stěnu, anebo stěnu vytvořit kdekoli, kde máte zajištěn sluneční svit po většinu dne, což jsou zejména okna orientovaná na jih, jihozápad a jihovýchod.
K výstavbě květinových stěn a zátiší toho ani moc nepotřebujete, vystačíte s dřevěnou spárovkou z borového masivu, anebo i se staršími vyřazenými překližkovými deskami s dýhou. Nařežete je na čtvercové podklady pod květináče a připevníte na zdivo pomocí hranolů a hmoždinek. Na stěnu umístíte dle libosti rostliny pnoucí i s přímými stonky, můžete je mezi sebou kombinovat a využít jejich atraktivní vzhled, což se týká například kapradin, hnědovek, fíkovníků nebo zelenců. Květinová stěna může být vhodným doplňkem i k velkému akváriu, o objemu alespoň 160 litrů.
Zajímavou výzdobou obývacích pokojů a ložnic jsou také aerária. Jsou to skleněné nádoby, zavěšené ze stropu nebo okenních konzolí, vysypané substrátem či pouze okrasným dekorativním pískem, v nichž se nachází vhodné druhy, co nevyžadují zvláštní pozornost a značné nároky zejména na živiny odčerpávané z kořínků. Jsou to kupříkladu Tilandsie, rostoucí pouze ze vzdušné vlhkosti, anebo některé druhy sukulentů.
Aerária bývají velmi dekorativní, kombinace čirého křemičitého skla s pískem, kamínky nebo štěrkovou drtí a se zelenou rostlinkou, kde se prolínají přírodní barvy od zelené přes pískovou až k tmavě hnědé, se mohou stát i vhodným dárkem pod vánoční stromek nebo k narozeninám. Ocení je i starší děti v dětských pokojích, pokud je vedete k pozitivnímu vztahu k přírodním krásám a k rostlinnému bohatství.